Zajrzyj do mojej czytelni
Ostatnio dodany tekst to:
"Pandemia czyli oszukane Superego"

więcej tutajRamy w których odbywa się psychoanaliza są sztywne.


Psychoanalityczne spotkania /sesje/ odbywają się od jednego do pięciu razy w tygodniu. Zaczynają się i kończą punktualnie. Trwają godzinę. Proces psychoanalityczny przebiega tym intensywniej im częściej odbywają się spotkania.

Taki sposób pracy pozwala Tobie i mnie w pełni skupić się na myślach i emocjach. Pozwala nam także na wykonanie samodzielnej pracy między sesjami co oczywiście nie jest obowiązkowe i nie ma charakteru szkolnej pracy domowej. Chodzi o to, że w czasie między sesjami mogą pojawić się myśli, emocje, uczucia, sny i zdarzenia związane z tym o czym rozmawiamy będąc razem. Mogą też mieć miejsce sytuacje o których zechcesz porozmawiać.

W czasie sesji możesz siedzieć lub lepiej leżeć. Leżenie pozwala na ogół na swobodniejszy kontakt. Kiedy leżysz ja siedzę za Twoją głową w taki sposób, że mnie nie widzisz ale słyszysz.

Oferuję dwa rodzaje psychoanalizy: krótszą i dłuższą.
Psychoanaliza krótsza trwa od trzech miesięcy do pół roku. Taki czas pracy pozwoli Ci poznać główne nurty Twoich przeżyć, a także doświadczyć czym jest psychoanaliza. Zdobyta w ten sposób wiedza pomaga uruchomić naturalnie pomocne mechanizmy będące częścią Twojej psychiki. Z tego rodzaju pomocy możesz skorzystać np. w sytuacjach kryzysowych.
W procesie dłuższej psychoanalizy zdobywasz wiedzę taką jak w psychoanalizie krótszej, pogłębiasz ją i poszerzasz, a także uczysz się samodzielnie psychoanalizować swoje przeżycia. Długo trwająca psychoanaliza (kilka lat) pozwala na dobrą pracę z przeniesieniem.

Psychoanalizę ze mną możesz zakończyć w każdej chwili. Ważne jest abyśmy mogli porozmawiać o Twojej decyzji. Taka rozmowa to też element psychoanalizy. W czasie trwania procesu psychoanalitycznego, możesz korzystać z innych form pomocy. Dobrze jest jeżeli możemy rozmawiać o tym co Ci pomaga. Jednak ja „daję” Ci tylko psychoanalizę.

Sesja kosztuje 60 zł.

PSYCHOANALIZA ONLINE
Od 2010 roku prowadzę sesje video na Skypie.

SUPERWIZJE
Superwizje przeznaczone są dla osób obytych z psychologią lub psychoanalizą ale niekoniecznie profesjonalistów. Jest to cykl psychoanalitycznych rozmów na temat sytuacji osobistej lub zawodowej kogoś, kto się zgłasza do superwizji. Celem tych spotkań jest wspólne budowanie rozumienia, a nie ocena osób, zachowań czy zdarzeń. Cenę superwizji ustalamy indywidualnie.

 

 

 

 

 Chcesz zadać mi pytanie lub skomentować powyższy tekst?
Możesz skorzystać z pól poniżej:
Twój e-mail:  
Strona główna
Czym jest psychoanaliza?
Metody pracy
Kiedy możemy się spotkać?
Życiorys   zawodowy
Mój  słowniczek
Czytelnia
Kontakt
psychoanaliza, psychoanalityczny, psycho, psychologia, psychiatria, lidia, gren, greń, kosmider, kośmider, gabinet, psychoanaliza.net, psychologia.pl, psychoanaliza.pl, ego, id, kompleks edypa, nieswiadomosc, nieświadomość, psychoanaliza, superego, swiadomosc, świadomość, wyparcie, zaprzeczenie, pomoc, depresja, zaburzenia, zaburzenie, depresj, zaufanie